Rusko tvrdí, že za čtyři dny posunulo frontu na Ukrajině o dva kilometry u vesnice Krasna Hora

Ruským jednotkám se na ukrajinské frontě za čtyři dny podařilo postoupit o dva kilometry na západ. S odvoláním na prohlášení ruského ministerstva obrany o tom v pondělí informovala agentura Interfax. Ministerstvo později uvedlo, že ruští vojáci dobyli vesnici Krasna Hora na předměstí Bachmutu, což už v neděli prohlásil šéf žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny Jevgenij Prigožin.

Sledovali jsme online Moskva (Aktualizováno: 14:49 13. 2. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci vystupují z obrněného transportéru v Bachmutu

Ukrajinští vojáci vystupují z obrněného transportéru v Bachmutu | Foto: Yevhenii Zavhorodnii | Zdroj: Reuters

„Ruští vojáci zlomili odpor nepřítele a postoupili o několik kilometrů hlouběji do jeho obrany,“ citoval Interfax z prohlášení. „Za čtyři dny se fronta posunula o dva kilometry na západ,“ dodalo ministerstvo aniž by upřesnilo, ve které části několik stovek kilometrů dlouhé frontové linie se postup odehrál.

Důstojník se domáhal propuštění z ruské armády kvůli nesouhlasu s válkou. Soud jeho žalobu odmítl

Číst článek

Jedny z nejprudších bojů v posledních měsících se svádějí v Doněcké oblasti na jihovýchodě Ukrajiny, která je částečně okupována Ruskem a kterou chce Moskva plně obsadit.

Dobrovolníci útočných oddílů se podle mluvčího ruského ministerstva obrany Igora Konašenkova zmocnili Krasne Hory, která leží na sever u Bachmutu mezi hlavními tahy na Siversk, Lysyčansk a Slavjansk.

Prigožin v neděli uvedl, že vesnici získali žoldnéři Wagnerovy skupiny. Ukrajina se k informaci nevyjádřila, rovněž tyto zprávy nelze nezávisle ověřit.

Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj v sobotu uvedl, že ukrajinské jednotky drží obranu podél fronty v Doněcké oblasti a v některých místech se jim podařilo získat zpět některé dříve ztracené pozice.

Ofenzivu zahájila Moskva také na rozhraní Charkovské a Luhanské oblasti, kde se ruským silám podařilo obsadit několik vesnic. Neúspěchem naopak skončily dosavadní útoky poblíž města Vuhledar v Doněcké oblasti, kde Rusové ztratili desítky kusů obrněné techniky a zřejmě i stovky vojáků.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme