Rusko posvětilo původní trasu sporné dálnice z Moskvy do Petrohradu

Ruská vláda potvrdila i přes protesty ekologů původní trasu sporného projektu dálnice z Moskvy do Petrohradu. Oznámil to ruský vicepremiér Sergej Ivanov. Rozhodnutí je zklamáním pro ruské ekology a občanská sdružení, kteří se v létě domohli zastavení stavby u ruského prezidenta Dmitrije Medvěděva.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamrzlá řeka Moskva

Zamrzlá řeka Moskva | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Thomas Glau

Ruská vláda podle vicepremiéra Sergeje Ivanova po zvážení možných alternativ rozhodla ve prospěch původní trasy, které bude muset ustoupit část lesa v severomoskevském příměstí Chimky. Podle Ivanova se rozhodnutí kabinetu opírá o právní analýzy.

Vypracování nových expertních studií v létě nařídil prezident Dmitrij Medvěděv v reakci na protesty aktivistů ekologických a občanských sdružení. Ta kritizují fakt, že o trase dálnice neproběhla žádná veřejná debata, novému rozhodnutí se chtějí bránit.

Ekologové i ruská opozice poukazují také na neprůhlednost stavebních plánů. Několik novinářů, kteří o kontroverzním projektu psali, skončilo po útoku neznámých lidí zbito nebo s vážnými zraněními.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme