Rusko posvětilo původní trasu sporné dálnice z Moskvy do Petrohradu

Ruská vláda potvrdila i přes protesty ekologů původní trasu sporného projektu dálnice z Moskvy do Petrohradu. Oznámil to ruský vicepremiér Sergej Ivanov. Rozhodnutí je zklamáním pro ruské ekology a občanská sdružení, kteří se v létě domohli zastavení stavby u ruského prezidenta Dmitrije Medvěděva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamrzlá řeka Moskva | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Thomas Glau

Ruská vláda podle vicepremiéra Sergeje Ivanova po zvážení možných alternativ rozhodla ve prospěch původní trasy, které bude muset ustoupit část lesa v severomoskevském příměstí Chimky. Podle Ivanova se rozhodnutí kabinetu opírá o právní analýzy.

Vypracování nových expertních studií v létě nařídil prezident Dmitrij Medvěděv v reakci na protesty aktivistů ekologických a občanských sdružení. Ta kritizují fakt, že o trase dálnice neproběhla žádná veřejná debata, novému rozhodnutí se chtějí bránit.

Ekologové i ruská opozice poukazují také na neprůhlednost stavebních plánů. Několik novinářů, kteří o kontroverzním projektu psali, skončilo po útoku neznámých lidí zbito nebo s vážnými zraněními.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme