Rusko požaduje mezinárodní zatykač na Williama Browdera z kauzy Magnickij

Rusko chce dosáhnout zatčení bývalého šéfa investičního fondu Hermitage Capital, britského podnikatele Williama Browdera. Moskevská pobočka Interpolu požádala o vydání mezinárodního zatykače. Browder a právník Sergej Magnickij byli odsouzeni za finanční podvody. Magnickij pak ve vězení za záhadných okolností zemřel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva, Rusové, moskevská ulice, Rusko

Moskva, Rusové, moskevská ulice, Rusko | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Ruská justice odsoudila Willama Browdera v nepřítomnosti k devíti letům vězení za těžké ekonomické zločiny. Browder a jeho právník Sergej Magnickij podle rozsudku připravili stát o půl miliardy rublů na daních, což je více než 100 milionů eur.

Policie k tomu teď přidala další obvinění. „Zjistili jsme, že obviněný nezákonně získal akcie společnosti GAZPROM za více než dvě miliardy rublů v tržních cenách,“ oznámil Anatolij Lastovecký z ruského ministerstva vnitra.

Browder i zesnulý právník Magnickij ale trvali na tom, že se stali obětí politického a konkurenčního boje.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme