Rusko požaduje od NATO záruky bezpečnosti kvůli rozmístění amerického protiraketového štítu

Rusko žádá po Severoatlantické alianci bezpečnostní záruky v případě rozmístění částí amerického protiraketového štítu v Evropě. Řekl to tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičení NATO Baltops

Cvičení NATO Baltops | Zdroj: Reuters

Moskva žádá záruky, že systém protiraketové obrany nebude namířen proti Rusku, uvedl Nikolaj Patrušev v rozhovoru pro list Kommersant.

Připomněl, že Spojené státy původně chtěly tento štít vybudovat jako ochranu před ohrožením ze zemí jako je Írán. Tato hrozba je dnes méně nebezpečná, domnívá se Patrušev.

Rusko podle něj hodnotí některé aktivity NATO jako provokace - například vojenské manévry nebo posílení vojsk NATO ve střední a východní Evropě.

Po neúspěchu v Afghánistánu se NATO přepnulo na neexistující hrozbu ruské agrese, řekl šéf ruské bezpečnostní rady listu Kommersant.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme