Rusové spontánně uctili oběti požáru v Kemerovu, na Navalného čekaly pořádkové síly

V Rusku se po celý den konaly spontánní i oficiální pietní shromáždění za více než šest desítek obětí nedělního požáru v obchodním centru v sibiřském městě Kemerovo. Akce, které nebyly vždy organizované ruskými úřady, se podle ruských sociálních sítí uskutečnily v řadě měst, mimo jiné v Moskvě i v Petrohradu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní shromáždění na Puškinově náměstí v Moksvě | Foto: Sergei Karpukhin | Zdroj: Reuters

V ruské metropoli se sešly davy na Puškinově náměstí, kde lidé zapalovali svíčky a u sochy slavného spisovatele kladli květiny a plyšové hračky.

Opoziční předák Alexej Navalnyj s manželkou Julijí na pietním shromáždění v Moskvě | Foto: Sergei Karpukhin | Zdroj: Reuters

Většinu obětí kemerovské tragédie tvoří děti. Podle televizního kanálu RTVi bylo na moskevském Puškinově náměstí před polednem kolem 5000 až 7000 lidí.

Na místě se objevil vpodvečer i opoziční předák Alexej Navalnyj s manželkou Julijí, informovala agentura AP. Dorazily tam na pokyn radnice i početné pořádkové síly.

Oficiální akce se konala na Manéžním náměstí nedaleko Kremlu. Prezident Vladimir Putin vyhlásil na středu v Rusku státní smutek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme