Na jihu evropské části Ruska hoří prachárna. Nejméně 16 lidí zemřelo a deset dalších je zraněných

Až 16 lidí v pátek zřejmě přišlo o život a deset dalších utrpělo zranění při explozi a následném požáru ve výrobně střelného prachu na jihu evropské části Ruska. Úřady podle agentury TASS potvrdily sedm mrtvých s tím, že devět osob je pohřešováno. Podle záchranářů ale ani tito nezvěstní neštěstí jistě nepřežili.

Moskva (Aktualizováno: 10:37 22. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Až 16 lidí v pátek zřejmě přišlo o život a deset dalších utrpělo zranění při explozi a následném požáru ve výrobně střelného prachu na jihu evropské části Ruska | Foto: Russia Emergencies Ministry/TASS | Zdroj: Reuters

První informace o události se rozcházely. Postupně rostl počet zraněných a poté i obětí na životech. Poslední předběžné údaje ministerstva pro mimořádné události uvádějí, že bylo zraněno 17 lidí, z nichž sedm zemřelo, jedna osoba byla hospitalizovaná a osud devíti lidí zůstává neznámý.

Deset Uzbeků a jeden Rus zemřeli při požáru ubytovny na Sibiři. Pracovali pro dřevařskou společnost

Číst článek

Nicméně zdroj ze záchranných služeb agentuře TASS k tomu řekl, že „všech devět nezvěstných podle předběžných údajů zahynulo“.

Podle ministerstva pro mimořádné situace neštěstí v dílně vyrábějící střelný prach závodu Elastik v Rjazaňské oblasti zavinilo „narušení technologického procesu“. Oheň se již podařilo uhasit a místní úřady ujistily, že obyvatelstvo obce Lesnoje, kde k neštěstí došlo, není nijak ohroženo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme