Rusko představilo plán, jak zvýšit životní úroveň jeho občanů

Rusko chce během dvanácti let zásadně zlepšit život svých obyvatel a dává si velmi smělé cíle. Například průměrný plat v tisících dolarů a vynikající zdravotní péči. Plány ministerstva ekonomického rozvoje dnes zveřejnil deník Vědomosti a vše má už v květnu schválit nová vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Už v roce 2020 by se měli mít Rusové podle vládního scénáře skvěle. Zdravotnictví a školství by mělo dosáhnout západoevropské úrovně a platy lékařů a učitelů pak výše zaměstnanců v soukromé sféře. Hlavní prioritou vlády bude starost o sirotky a důchodce.

Průměrný věk Rusů v roce 2020 by se měl vyšplhat na 75 let. Dnes se ale například muži v Rusku dožívají pouze "šedesátky". Polovina obyvatel Ruské federace by měla patřit ke střední třídě a průměrný plat chtějí politici zvýšit z dnešních pěti set dolarů až na 2700.

Ambiciózní plán, postavený především na příjmech z ropy a plynu, čeká na novou vládu, kterou by měl po květnové inauguraci Dmitrije Medveděva řídit Vladimir Putin.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme