Rusko přidalo Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky na seznam zahraničních agentů

Ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo na seznam takzvaných zahraničních agentů devět cizích médií působících na území Ruska, včetně americké rozhlasové stanice Hlas Ameriky a Rádio Svobodná Evropa. S odkazem na oznámení úřadu o tom informovala agentura TASS. Jde o první rozhodnutí v rámci nově přijatého zákona, který je odvetou za obdobné americké nařízení, podle kterého se v USA musela registrovat jako zahraniční agent ruská televize RT.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televizní věž v Moskvě

Televizní věž v Moskvě | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Novelu zákona, který se doposud týkal pouze neziskových organizací financovaných ze zahraničí, přijal ruský parlament v polovině listopadu.

Rusko chce určovat chod dějin i pro ostatní. Musíme být ostražití, říká generál Petr Pavel

Číst článek

Ve Spojených státech bylo obdobné nařízení přijato už před druhou světovou válkou a na média se vztahovalo od začátku. Televize RT (Russia Today) mimo jiné přišla i o akreditaci na vstup do amerického Kongresu.

Na ruském seznamu zahraničních agentů je dále sedm stanic Rádia Svoboda vysílajících v ruštině nebo v jiném jazyce v rámci postsovětského prostoru. Hlas Ameriky a Rádio Svobodná Evropa finančně podporuje americká vláda.

Podle zdroje agentury Interfax média zařazená na ruský seznam zahraničních agentů budou mít zakázaný vstup do Státní dumy (dolní komory ruského parlamentu). O zákazu mají poslanci jednat tento týden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme