Rusko prodá Sýrii další vojenská letadla a zbraně

Sýrie nakoupí od Ruska vojenská letadla a těžké zbraně. O nové dohodě, kterou obě země uzavřely, informovaly s odvoláním na zbrojaře ruské agentury. Očekává se, že obchod vyvolá znepokojení zejména v Izraeli a Spojených státech, které na Damašek už dříve uvalily sankce kvůli podpoře radikálních islámských organizací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní Damašek | Foto: damascus-online.com

Rusko dodá Sýrii bojové letouny MiG-29, protitankové zbraně a systémy protivzdušné obrany - rakety Pancir a protiletadlové střely. Agentuře Itar-Tass to potvrdil šéf ruské Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Michajl Dmitrijev.

Před několika dny navštívil Sýrii ruský prezident Dmitrij Medvěděv, který s tamními představiteli jednal o možné spolupráci Ruska na stavbě jaderné elektrárny v Sýrii.

Zároveň navštívil lídra radikálního palestinského hnutí Hamás Chálida Mišála, čímž pohněval Izrael. Ten velmi pravděpodobně ponese s nelibostí i zbrojní kontrakt mezi Moskvou a Damaškem.

Izrael i Spojené státy dlouhodobě kritizují Sýrii za podporu militantním organizacím a korupci.

Lenka Kabrhelová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme