‚Spolehlivě potvrdila předpokládané parametry.‘ Rusko vyzkoušelo novou střelu protiraketové obrany

Rusko úspěšně vyzkoušelo novou raketu určenou pro systém protiraketové obrany. Oznámilo to ve čtvrtek ruské ministerstvo obrany s tím, že test se odehrál na zkušební střelnici Sary-Šagan v Kazachstánu. Deník Kommersant poznamenal, že Spojené státy uskutečnily zkoušku své protiraketové střely minulý týden.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spojené státy vyzkoušely 16. listopadu svou protiraketovou střelu Standard Missile (SM)-3 Block IIA, určenou pro vojenská plavidla, proti cíli, který poprvé imitoval mezikontinentální balistickou raketu | Foto: MDA/Cover-Images.com | Zdroj: Reuters

Ruská protiraketová střela „spolehlivě potvrdila předpokládané parametry“ a „bojové posádky úspěšně splnily úkol a zasáhly cíl s požadovanou přesností“, uvedl velitel 1. armády protivzdušné a protiraketové obrany zvláštního určení generálporučk Andrej Ďomin podle armádního komuniké.

USA posílají do Iráku protiletecké systémy. Mají ochránit vojáky před případným útokem Íránu

Číst článek

Rusko svou novou protiraketovou střelu testovalo také na konci října.

Spojené státy vyzkoušely 16. listopadu svou protiraketovou střelu Standard Missile (SM)-3 Block IIA, určenou pro vojenská plavidla, proti cíli, který poprvé imitoval mezikontinentální balistickou raketu.

Moskva poté obvinila Washington, že vydává „lživé informace“ o tom, že evropská část protiraketové obrany není zaměřena proti Rusku, připomněl Kommersant.

Letos v červnu se ministři obrany členských zemi Severoatlantické aliance shodli, že v reakci na rozšiřování ruského arzenálu jaderných střel posílí své protiraketové a vzdušné kapacity. Spojenci podle šéfa NATO Jense Stoltenberga nechtějí zahájit závody ve zbrojení s Ruskem a nebudou zvyšovat současnou úroveň svého jaderného potenciálu v Evropě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme