Otrávilo Skripala Rusko? 'Nejprve to prošetřete, pak o tom můžeme mluvit,' řekl Putin novináři

Rusko se důrazně distancovalo od obvinění, že stojí za otravou svého bývalého agenta Sergeje Skripala. Britská premiérka Theresa Mayová prohlásila, že Rusko pravděpodobně nese odpovědnost za otrávení Skripala a jeho dcery Julie nervově paralytickou látkou vyvinutou ještě sovětskými vědci. Odpověď na přímý dotaz reportéra BBC odmítl i prezident Vladimir Putin.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin | Foto: Alexei Nikolskyi/Kremlin | Zdroj: Reuters

Otrávení bývalého příslušníka vojenské rozvědky Sergeje Skripala spustilo protiruskou hysterii, jejímž cílem je diskreditovat Rusko jako pořadatele letošního mistrovství světa ve fotbale, reagovalo na svých stránkách ruské ministerstvo zahraničí.

Co je Novičok, který měl otrávit agenta Skripala? Chemická zbraň, 'které se nic nevyrovná'

Číst článek

Jeho mluvčí Maria Zacharovová v rozhovoru pro agenturu Interfax označila britská obvinění za pohádku a informační i politickou kampaň, založenou na provokacích.

Požádala Londýn, aby vysvětlil záhadná úmrtí bývalého agenta Alexandra Litviněnka, oligarchy Borise Berezovského a otravu podnikatele Alexandra Perepiličného.

Nejdřív to prošetřete

Na to, zda za útokem na Skripala stojí Rusko, se zeptal reportér BBC Steve Rosenberg, a to přímo prezidenta Vladimira Putina. Ten odmítl odpovědět.

Novináři řekl, že právě se v Národním obilninovém centru zabývá zemědělstvím a tím, aby se lidé měli lépe. „A vy mně vykládáte o nějakých tragédiích,“ reagoval s tím, že by reportér měl nejprve vše pořádně prošetřit a pak o tom spolu mohou mluvit.

Martin Dorazín, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme