Rusko rozhořčeně zareagovalo na zákaz propagace sovětských symbolů na Ukrajině

Značně podrážděně reagovalo ruské ministerstvo zahraničí na zákaz propagace sovětských a nacistických symbolů na Ukrajině. Podle ruské diplomacie to uráží sovětské oběti druhé světové války, včetně Ukrajinců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Lenina v ukrajinském městě Debalceve

Socha Lenina v ukrajinském městě Debalceve | Zdroj: Reuters

Balík zákonů, který přijal ukrajinský parlament, ve skutečnosti není antikomunistický, ale antiruský, upozorňuje v mimořádně obsáhlém a ostrém prohlášení ruské ministerstvo zahraničí.

Moskvě se zvlášť nelíbí, že tyto zákony vyšly těsně před oslavami sedmdesátého výročí vítězství nad fašismem a mimo jiné schvalují nebo přímo nařizují odstranění pomníků se sovětskými symboly.

Ruské ministerstvo zahraničí varovalo, že veškeré současné pokusy Kyjeva zvrátit minulost své země, odmítnout úspěchy ruského a sovětského období v historii Ukrajiny, vedou k hlubokému společenskému rozkolu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme