Rusko s USA plánují společnou akci proti radikálům v Aleppu, prohlásil ruský ministr

Rusko spolu se Spojenými státy zřejmě brzy zahájí společnou vojenskou operaci proti radikálům v syrském Aleppu. Informovala o tom ruská agentura RIA Novosti, které to řekl ministr obrany Sergej Šojgu. Moskva i Washington podle něj v současnosti o společné ofenzivě intenzivně vyjednávají. Každá ze zemí přitom dosud podporovala různé strany konfliktu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovensko oslava 70. výročí SNP, Sergej Šojgu | Foto: Filip Jandourek

„Jsme v aktivní fázi vyjednávání s našimi americkými kolegy,“ prohlásil podle agentury RIA Novosti ministr Šojgu. „Krok za krokem se blížíme k plánu, který by nám umožnil společně nastolit mír a lidem v Aleppu dal možnost vrátit se do svých domovů.“

V Aleppu zatím potřebují humanitární pomoc tisíce lidí. Armáda věrná syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi v minulých týdnech obklíčila východní část Aleppa, kterou ovládají povstalci. Uvnitř se tak ocitlo bez dodávek potravin přes 200 tisíc lidí.

Rusko, které podporuje vládní síly, přislíbilo, že denně od 9 do 12 hodin zastaví palbu a umožní průjezd humanitárním konvojům.

Rusko může Západu předložit důkazy o údajné záškodnické akci na Krymu, tvrdí Lavrov

Číst článek

Kristina Roháčková, Lenka Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme