Sachalinský soud odsoudil exgubernátora, za korupci a praní špinavých peněz dostal 13 let vězení a pokutu

Soud na ruském Sachalinu v pátek odsoudil bývalého místního gubernátora Alexandra Chorošavina k 13 letům vězení a pokutě půl miliardy rublů (178 milionů korun). Podle agentury TASS byl politik usvědčen z korupce a praní špinavých peněz. Kauzu začal soud projednávat loni v březnu.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Trest soud Chorošavinovi vyměřil přesně podle návrhu prokuratury. Spolu s exgubernátorem byli k trestům až devět a půl let vězení a vysokým pokutám odsouzeni i tři jeho spolupracovníci včetně bývalého vicepremiéra a ministra zemědělství.

Ruští vyšetřovatelé začali v těchto týdnech, nedlouho před prezidentskými volbami, stíhat řadu vysoce postavených státních úředníků, podezřelých z úplatkářství a překročení pravomocí.

Největší případ hlásí severokavkazský Dagestán, kde agenti tajné policie FSB rozehnali prakticky celou regionální vládu včetně premiéra a dvou jeho náměstků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme