Rozšíření amerických sankcí vůči Rusku nezmění zahraniční politiku Moskvy, prohlásil Lavrov

Spojené státy se chystají rozšířit sankce proti Rusku. Takzvaná kremelská zpráva má být zveřejněná 29. ledna. Sankce se mají dotknout lidí z nejbližšího okolí prezidenta Vladimíra Putina v Kremlu a jemu blízkých podnikatelů. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova ale tato opatření zahraniční politiku Ruska nezmění.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov na mítinku OSN v Moskvě. | Foto: Sergei Karpukhin | Zdroj: Reuters

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v rozhovoru pro list Kommersant upozornil, že takzvaná kremelská zpráva nemá žádné vyhlídky na úspěch, protože ruská zahraniční politika se těší široké podpoře společnosti a odpovídá ruským národním zájmům.

V tomtéž interview Lavrov prohlásil, že vyslání mírových sborů OSN na Donbas je možné až po splnění politické části minských mírových dohod, a to především ze strany Kyjeva.

Ukrajina musí poskytnout Donbasu zvláštní statut, vyhlásit amnestii a uspořádat volby. Teprve potom mohou nastoupit mírové síly, řekl Lavrov.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme