Rusko se bojí chřipkové epidemie

V Rusku rostou obavy z epidemie chřipky. Lékárny hlásí růst poptávky po preparátech pomáhajících při respiračních onemocněních. Úřady nicméně ujišťují, že není důvod k panice. Takzvanou novou chřipkou se podle nich zatím v Rusku nakazilo přes tři tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testovací souprava pro PCR diagnostiku viru A/H1N1 | Foto: Greg Sykes, ATCC

Nejhorší situace, co se chřipky týče, panuje podle ruských úřadů na Dálném východě. V sedmi z devíti tamních regionů už počet nemocných infekcemi dýchacího ústrojí přesáhl práh epidemie.

Vysoký počet infikovaných registrují lékaři také na Sibiři, v okolí Moskvy a Kalužské oblasti. Ruské ministerstvo zdravotnictví ujišťuje obyvatele, že zatím neočekává dramatický nárůst počtu nemocných.

Odborníci nicméně vyzvali veřejnost, aby měla na paměti prevenci. Mnoho lidí na ulicích ruských měst včetně Moskvy začíná nosit hygienické roušky, v lékárnách stoupl prodej antivirotik a přípravků na posílení imunity.

Lenka Kabrhelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme