Rusko se pražského summitu NATO nezúčastní

Rusko se nezúčastní listopadového summitu NATO v Praze. Prohlásil to ruský ministr obrany Sergej Ivanov. Na vrcholné schůzce NATO se má hovořit o přijetí nových členů do aliance. S tím ale Moskva nesouhlasí, a proto na summitu bude chybět. Přes těsnější vztahy s Ruskem má aliance i nadále zájem na přijetí některých bývalých sovětských republik. Pozvání by měla dostat mimojiné Litva, Lotyšsko a Estonsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ze summitu NATO | Foto: ČTK/AP

Zástupci Ruska na summit NATO do Prahy nepřijedou. Potvrdil to dnes ruský ministr obrany Sergej Ivanov. Podzimního pražského summitu Severoatlantické aliance, kde má být řešena otázka přijetí dalších členů, se Rusko účastnit nebude. K těmto slovům ministr obrany Sergej Ivanov navíc dodal, že Moskva nebude velebit svojí přítomností v Praze přijetí nových členů do NATO. Současně ale ruský ministr obrany vyjádřil uspokojení nad zformováním nových vztahů Ruska a Severoatlantické aliance, ke kterému došlo podepsáním dohody o vytvoření Rady NATO-Rusko.

Záměr neúčastnit se podzimního pražského summitu dala Moskva oficiálně najevo už několikrát.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme