Rusko se rozloučilo se zesnulým pravoslavným patriarchou Alexijem II.

Poslední rozloučení se zesnulým patriarchou Alexijem II. se dnes konalo v Rusku. Smutečního obřadu v Moskvě se zúčastnila řada duchovních představitelů z celého světa i přední ruští i zahraniční politici. Alexij II. zemřel v pátek ve věku 79 let na srdeční selhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední rozloučení s patriarchou Alexijem II. | Zdroj: ČTK

Se zesnulým patriarchou Alexijem II., který po letech sovětské perzekuce vrátil za svého vedení pravoslavné církvi respekt a autoritu, se v moskevském chrámu Krista Spasitele rozloučili ortodoxní duchovní z celého světa, představitelé jiných církví i přední politici.

Zádušní mše trvala pět hodin. Tělo patriarchy pak bylo převezeno do moskevského kostela Zjevení páně, kde ho duchovní uložili k věčnému odpočinku.

Tisíce Rusů vyšly i přes nepříznivé počasí do ulic metropole. A to i přesto, že pohřeb v přímém přenosu vysílaly státní televize i rozhlas. Při smutečním obřadu se na několik hodin téměř zastavil život v centru Moskvy, kde se kvůli přísným bezpečnostním opatřením a uzávěrkám ulic vytvořily dlouhé dopravní zácpy.

Lenka Kabrhelová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme