Rusko se rozloučilo se zesnulým pravoslavným patriarchou Alexijem II.

Poslední rozloučení se zesnulým patriarchou Alexijem II. se dnes konalo v Rusku. Smutečního obřadu v Moskvě se zúčastnila řada duchovních představitelů z celého světa i přední ruští i zahraniční politici. Alexij II. zemřel v pátek ve věku 79 let na srdeční selhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední rozloučení s patriarchou Alexijem II. | Foto: ČTK/AP

Se zesnulým patriarchou Alexijem II., který po letech sovětské perzekuce vrátil za svého vedení pravoslavné církvi respekt a autoritu, se v moskevském chrámu Krista Spasitele rozloučili ortodoxní duchovní z celého světa, představitelé jiných církví i přední politici.

Zádušní mše trvala pět hodin. Tělo patriarchy pak bylo převezeno do moskevského kostela Zjevení páně, kde ho duchovní uložili k věčnému odpočinku.

Tisíce Rusů vyšly i přes nepříznivé počasí do ulic metropole. A to i přesto, že pohřeb v přímém přenosu vysílaly státní televize i rozhlas. Při smutečním obřadu se na několik hodin téměř zastavil život v centru Moskvy, kde se kvůli přísným bezpečnostním opatřením a uzávěrkám ulic vytvořily dlouhé dopravní zácpy.

Lenka Kabrhelová, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme