Ruské jednotky zasáhly školu s civilisty. Útok má nejméně tři oběti, na místě byly i děti

Ruské síly při ostřelování východoukrajinského města Severodoněck zasáhly školu, kde se ukrývalo přes dvě stě lidí včetně dětí. Na telegramu to uvedl gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj, podle kterého si útok vyžádal nejméně tři oběti.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kus ruské rakety Grad před čerpací stanicí zničenou ruskou armádou

Hajdaj dříve uvedl, že jenom v Luhanské oblasti bylo při ruském ostřelování za 24 hodin zabito 13 civilistů (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Dělostřelectvo skřetů (označení používané Ukrajinci pro ruské vojáky - poznámka ČTK) zasáhlo školu v Severodoněcku, kde se ukrývali lidé. Přes dvě stě lidí, hodně dětí. Tři dospělí na místě zemřeli,“ uvedl Hajdaj, podle kterého se policie Luhanské oblasti nyní snaží lidi převézt do nového úkrytu.

Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje, uvedl velitel pluku Azov

Číst článek

Obyvatele Severodoněcku, kteří se neevakuovali, gubernátor vyzval, aby nevycházeli z krytů. Rusko odmítá, že by při své invazi na Ukrajinu cílilo na civilisty, zatímco ukrajinské úřady i západní pozorovatelé tvrdí opak.

Hajdaj dříve uvedl, že jenom v Luhanské oblasti bylo při ruském ostřelování za 24 hodin zabito třináct civilistů.

Šéf severodoněcké vojensko-civilní administrativy Oleksandr Strjuk dnes uvedl, že ve městě zůstává okolo 15 000 lidí, kteří jsou pod neustálou palbou ruských jednotek. Na 70 procent obytných budov ve městě je podle něj zničeno nebo poškozeno, napsala agentura Unian.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme