Rusko si připomíná 85 let od bolševického převratu

Dnes uplynulo přesně 85 let od bolševického převratu v Rusku. Od roku 1996 si Rusové tento den připomínají jako Den celonárodního sjednocení a usmíření. Rusové spíš ale vítají, že den pracovního volna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudé náměstí | Foto: All-moscow.ru

Zatím jen stovky lidí na nejrůznějších pochodech a mítincích v Moskvě i po celém Rusku dokazují údaje statistiky, podle které 41 procent obyvatel považuje dnešek hlavně za den volna.

Nic to ale nemění na tom, že levicové síly slaví 85. výročí VŘSR, i když jako v Moskvě i třeba na Dálném východě vyšlo do ulic jenom pár stovek lidí. Akce se pak hlavně mění na obžalobu vlády za špatné sociální podmínky pracujících.

Časně ráno si veteráni protifašistické fronty připomněli pochodem po Rudém náměstí i památnou vojenskou přehlídku z roku 1941, kdy odtud šli rovnou na frontu proti hitlerovcům. Do demonstrací se dnes zapojili také potomci Bělogvardějců, kteří bojovali před 85 lety proti bolševikům.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme