Rusko si připomnělo 200 let od bitvy o Borodino

Velkolepou historickou rekonstrukcí si Rusko připomnělo 200 let od bitvy o Borodino. Do inscenovaných bojů mezi armádami Ruska a Francie se zapojily na tři tisíce účastníků. Mezi více než stovkou tisíc přihlížejících byl i ruský prezident Vladimir Putin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutuzov u Borodina

Dobové zbraně, polní jízda, kostýmy i rekvizity – Rusko pojalo dvousetleté oslavy bitvy na Borodinském poli, kde se v roce 1812 střetla vojska francouzského císaře Napoleona s armádou generála Kutuzova, ve velkém stylu.

Do dvouhodinové rekonstrukce se zapojilo na 120 vojenských historických klubů z Ruska i zahraničí, včetně České republiky.

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina patřila bitva o Borodino ke klíčovým momentům, kdy se rozhodovalo nejen o osudu Ruska, ale i celé Evropy.

Historikové mají za to, že střet, při kterém na obou stranách padly desetitisíce vojáků, skončil nerozhodně. Napoleon sice před 200 lety vstoupil do Moskvy, po jejím vypálení ale byla francouzská vojska donucena k ústupu.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme