Vítr na Sibiři dosahoval rychlosti až 126 kilometrů za hodinu. Vyžádal si tři oběti, osmnáct lidí bylo zraněno

Nejméně tři lidé zahynuli a dalších osmnáct bylo zraněno při nebývale silném vichru na Sibiři. Vítr o síle hurikánu lámal stromy a bez elektřiny se podle ruského ministerstva energetiky ocitlo více než 225 000 lidí, převážně v Krasnojarském kraji.

Krasnojarsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr, spadlý strom

Vítr o síle hurikánu na Sibiři lámal stromy (ilustrační foto) | Foto: Martin Veselý | Zdroj: Profimedia

Vichr v poryvech dosahoval rychlosti až 126 kilometrů za hodinu, což odpovídá hurikánu první kategorie z pěti. Starosta města Novokuzněck, které leží zhruba 300 kilometrů východně od Novosibirsku, vyhlásil kvůli silnému větru stav nouze.

Hurikán Otis zdevastoval pobřeží Mexika. Zanechal za sebou 43 obětí a rozsáhlé materiální škody

Číst článek

„Takovou katastrofu město nezažilo od roku 1978. Poškodila vedení vysokého napětí, v mnoha částech města nejde elektřina,“ uvedl starosta Sergej Kuzněcov. Nejméně dva lidé podle něj zahynuli v autě, na které spadl strom.

Třetí člověk zahynul v Altajském kraji, uvedlo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Telegramový kanál Shot oznámil, že se jednalo o ženu ve vesnici Centralnyj nedaleko Novokuzněcku, která se v silném větru snažila přidržet střechu svého domu.

„Máme hodně škod, na některých místech poškozené vedení nebo popadané sloupy. Obzvlášť tvrdě bouře zasáhla Altajský kraj, Altajskou republiku, Kuzněckou pánev, Chakaskou republiku, Krasnojarský kraj a Omskou oblast“" řekl agentuře Interfax zástupce provozovatele energetické sítě Rosseti Siberia s odkazem na rozsáhlou oblast Sibiře u hranic s Kazachstánem a Mongolskem.

Na obnovení dodávek proudu nyní pracuje velké množství týmů, dodala společnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme