Záplavy na Sibiři už si vyžádaly 20 mrtvých, osm lidí se pohřešuje

Při rozsáhlých záplavách na jihovýchodě Sibiře zahynulo již nejméně 20 lidí a dalších osm se pohřešuje. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na ruské úřady.

Irkutsk (Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle místních meteorologů jde o největší záplavy v regionu za posledních sto let. | Zdroj: Reuters

Původně se hovořilo o 13 pohřešovaných, pět z nich se ale podle ministerstva pro mimořádné situace podařilo zachránit. Pátrání po dalších pohřešovaných pokračuje. Záplavy přišly po intenzivních srážkách, které se v oblasti objevily již minulý týden.

Záplavy na Sibiři mají už sedm obětí, pomoc místním přiváží letadla z Moskvy

Číst článek

Velká voda zasáhla 55 měst a vesnic v Irkutské oblasti, poškozeno bylo 4 000 domů. Podle místních představitelů byly evakuovány tisíce lidí a přes 190 jich skončilo v nemocnici.

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil, aby se na záchranných pracích podílela i armáda. Vojáci využívají při záchraně obyvatel, kteří uvízli ve svých domech, speciální obojživelná vozidla.

Podle místních meteorologů jde o největší záplavy v regionu za posledních sto let. Vědci z Irkutské státní univerzity přičítají tak rozsáhlé povodně změnám klimatu na východní Sibiři a souběhu několika netypických přírodních jevů, jako byl mimořádné horký červen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme