Rusko couvá v kauze Novičoku: Mysleli jsme Československo, nikoho neobviňujeme

Rusko vycouvalo z obvinění, že se nervově-paralytická látka označovaná jako Novičok vyráběla mimo jiné v Česku a na Slovensku. Tímto jedem byli zřejmě počátkem března otráveni dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Ruské ministerstvo zahraničí ve středu svolalo briefing pro všechny cizí velvyslance, aby jim vysvětlilo svůj postoj k celé kauze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští experti zasahují u vchodu do nemocnice v Salisbury (otrava Sergeje Skripala). | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Pozvánku nepřijali velvyslanci Velké Británie, Spojených států, Německa a některých dalších zemí. Ředitel Odboru pro nešíření a kontrolu zbraní Vladimír Jermakov zopakoval, že Rusko nemá s otrávením agenta Skripala absolutně nic společného a nechtělo se ani dotknout zemí, které označilo jako zdroje této látky.

Odkazy na chemicko-technologický potenciál Česka, Švédska a některých dalších zemí jsou pouze příkladem rozvoje výzkumů v této oblasti po celém světě, zdůraznil Jermakov. Rusko prý nikoho neobviňuje a vůči nikomu nemá výhrady.

Slovensko mezi tyto země nepatří, mysleli jsme tím bývalé Československo, vysvětlil chybu ruský diplomat.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme