Rusko couvá v kauze Novičoku: Mysleli jsme Československo, nikoho neobviňujeme

Rusko vycouvalo z obvinění, že se nervově-paralytická látka označovaná jako Novičok vyráběla mimo jiné v Česku a na Slovensku. Tímto jedem byli zřejmě počátkem března otráveni dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Ruské ministerstvo zahraničí ve středu svolalo briefing pro všechny cizí velvyslance, aby jim vysvětlilo svůj postoj k celé kauze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští experti zasahují u vchodu do nemocnice v Salisbury (otrava Sergeje Skripala). | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Pozvánku nepřijali velvyslanci Velké Británie, Spojených států, Německa a některých dalších zemí. Ředitel Odboru pro nešíření a kontrolu zbraní Vladimír Jermakov zopakoval, že Rusko nemá s otrávením agenta Skripala absolutně nic společného a nechtělo se ani dotknout zemí, které označilo jako zdroje této látky.

Odkazy na chemicko-technologický potenciál Česka, Švédska a některých dalších zemí jsou pouze příkladem rozvoje výzkumů v této oblasti po celém světě, zdůraznil Jermakov. Rusko prý nikoho neobviňuje a vůči nikomu nemá výhrady.

Slovensko mezi tyto země nepatří, mysleli jsme tím bývalé Československo, vysvětlil chybu ruský diplomat.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme