Shromažďoval materiál k informační válce. Polsko zakázalo vstup Rusovi pracujícímu pro ruskou televizi

Polsko na pět let zakázalo vstup na své území Rusovi Jevgeniji Rešetněvovi, který tam pracoval pro ruskou státní televizní společnost VGTRK. Podle polské vojenské kontrarozvědky shromažďoval materiál sloužící k ruské informační válce proti Polsku, informují polská média.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rus Jevgenij Rešetněvov nesmí tři roky do žádné ze zemí schengenského prostoru (ilustrační foto) | Foto: Ints Kalnins | Zdroj: Reuters

„Činnost Rešetněva ohrožovala zájmy Polska i spojenců působících na polském území,“ řekl Stanislaw Žaryn, mluvčího ministra pověřeného koordinováním tajných služeb. Rus také tři roky nesmí do žádné ze zemí schengenského prostoru, kam patří i Česká republika. V Polsku byl naposledy loni v lednu.

Ruské ministerstvo zahraničí v reakci na krok Varšavy uvedlo, že v Polsku se obvinění ze špionáže stala častou záminkou k represím vůči novinářům.

V roce 2016 polské úřady zakázaly vstup do země zpravodaji ruské státní informační agentury Rossija Segodňa Leonidu Sviridovovi. Ten působil i v Česku. Jak polská, tak česká média spekulovala o tom, že jde o špiona. Podle Moskvy se Sviridov stal obětí vykonstruované kampaně proti jeho novinářským aktivitám.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme