Šedesát zastávek, 28 500 kilometrů. Rusko objede vlak s válečnými trofejemi ze Sýrie

Na cestu po Rusku se v neděli vydal vlak vystavující válečné trofeje zabavené během konfliktu v Sýrii. Souprava vyjela z Moskvy na anektovaný Krym a dále pojede až na samý východ Ruska a vrátí se přes sever zpět do metropole. Během cesty, při které zastaví na 60 místech, má vlak překonat 28 500 kilometrů. Informovala o tom agentura AFP.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konflikt v Sýrii začal v roce 2011. Rusko se do bojů na straně prezidenta Bašára Asada zapojilo v roce 2015, čímž do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch vládního režimu.

35 nemocnic, 27 mešit, 23 škol. Databáze mapuje ruské nálety na civilní obyvatelstvo v Sýrii

Číst článek

Moskvané si před odjezdem vlak mohli prohlédnout. Tvořen je z devíti platforem, na kterých je několik vojenských vozů, které byly zabaveny syrským rebelům nebo džihádistům. V dalších vozech si návštěvníci mohou prohlédnout modely zbraní či drony.

„Naším cílem je ukázat co nejvíce lidem úspěchy ruské armády v boji proti mezinárodnímu terorismu,“ uvedl plukovník Dmitrij Serobaba.

Prezident Vladimir Putin v pátek v Kremlu pochválil ruské vojáky, kteří sloužili v Sýrii. „Osvobodili Sýrii od banditů a zachránili mírumilovné civilisty,“ uvedl Putin s tím, že ruští vojáci svou práci odvedli odhodlaně, odvážně a precizně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme