Rusko testuje svoji jadernou triádu. Několik mezikontinentálních střel odpálil i Putin

Ruská armáda testuje svou jadernou triádu. V rámci pravidelných cvičení odpálila strategické balistické rakety z moře, ze země i ze vzduchu. Manévry sledoval a osobně řídil ruský prezident Vladimir Putin.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov prozradil, že Vladimír Putin jako vrchní velitel ruských ozbrojených sil ve čtvrtek večer sám odpálil čtyři mezikontinentální balistické střely.

Jaderná triáda

Takzvaná 'jaderná triáda' umožňuje první či odvetný úder vůči protivníkovi ze vzduchu (bombardéry), ze země (mezikontinentální balistické rakety) i z vody (balistické střely odpálené z ponorek).

Ty startovaly z ponorek v Barentsově moři nebo z kosmodromu v Plesecku a po 6000 kilometrech dopadly na střelnici Kura na Kamčatce.

V opačném směru odpálili rakety z jaderné ponorky v Ochotském moři na Dálném východě. Střely dopadly na severu v Archangelské oblasti na střelnici Čiža.

Na jihozápadě Ruska odpalovali rakety ze strategických bombardérů Tupolev. Střely zasáhly stanovené cíle na Kamčatce, v Republice Komi a v Kazachstánu, oznámilo ministerstvo obrany.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme