Rusko za tři měsíce obsadilo 192 kilometrů čtverečních u Bachmutu. Tempo je podle institutu konstantní

Ruské jednotky od října obsadily v okolí východoukrajinského města Bachmutu oblast o rozloze 192 kilometrů čtverečních. Uvádí to americký Institut pro studium války, podle kterého je tempo postupu Rusů v této oblasti už od podzimu víceméně stejné. Podle středečního hodnocení britské vojenské rozvědky ruské síly minulý týden v Bachmutu mírně postoupily.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle středečního hodnocení britské vojenské rozvědky ruské síly minulý týden v Bachmutu mírně postoupily

Podle středečního hodnocení britské vojenské rozvědky ruské síly minulý týden v Bachmutu mírně postoupily | Foto: Oleksandr Ratushniak | Zdroj: Reuters

Jednotky Moskvy v okolí Bachmutu mezi 1. říjnem a 1. listopadem letošního roku obsadily 100 kilometrů čtverečních území, uvádí Institut pro studium války.

Od 1. listopadu do 20. prosince pak získaly 92 kilometrů čtverečních, píší analytici, podle kterých bude i přes stálé tempo Rusko trvat na tom, že u Bachmutu učinilo významné územní zisky.

„Postup ruských jednotek u Bachmutu za posledních 50 dní je zhruba stejný jako jejich postup za říjen,“ uvádí institut. Dění na frontě analytici ukázali na mapě, podle které ruští vojáci postupují jižně od města.

Bachmut leží na severu východukrajinské Doněcké oblasti. Vedou přes něj významné dopravní tahy, ukrajinské a ruské síly o něj bojují od letošního května.

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 21 December 2022

Find out more about the UK government's response: ow.ly/OHLj50M925H

🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦

07:52 – 21. 12. 2022

230 737

Britská vojenská rozvědka uvádí, že intenzivní boje se v jeho okolí vedou od června, ačkoliv frontová linie vede převážně otevřenou venkovskou oblastí východně od města.

„Ruská pěchota teď patrně drží pozice ve východních průmyslových oblastech města s tím, že čas od času postoupí i do obytných čtvrtí. Pokračují pouliční boje,“ píše britské ministerstvo obrany na twitteru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme