Rusko a Ukrajina si vyhostily diplomaty. ‚Vnitropolitické hry na Ukrajině,‘ tvrdí Moskva

Rusko v úterý prohlásilo za nežádoucí osobu pracovníka ukrajinského generálního konzulátu v Petrohradu. Stalo se tak podle ruského ministerstva zahraničí v odvetě za obdobné rozhodnutí Kyjeva. Jména vyhoštěných diplomatů úřady neuvedly, poznamenal list Kommersant na svém webu.

Moskva/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Ruská reakce se týká úterního oznámení Ukrajiny, že se rozhodla vyhostit pracovníka ruského generálního konzulátu ve Lvově na západě země.

Nenechte zabíjet naše lidi, požádal Zelenskyj Putina po smrti čtyř ukrajinských vojáků na Donbasu

Číst článek

Podle ukrajinské kontrarozvědky ruský rozvědčík působící pod diplomatickým krytím dostával špionážní informace od penzionovaného vojáka ze Lvova, kterého Rusové zverbovali jako špióna před pěti lety. Voják je nyní stíhán za vlastizradu, zatímco ruský diplomat již opustil Ukrajinu.

Podle verze ruského ministerstva zahraničí celá aféra představuje „další provokaci“ ukrajinských tajných služeb a obvinění ruského diplomata bylo neopodstatněné.

Ve skutečnosti celá záležitost podle ministerstva „souvisí s vnitropolitickými hrami na Ukrajině“ po nástupu nového prezidenta, jehož strana minulý měsíc vyhrála předčasné parlamentní volby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme