BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Rusko poděkovalo Ukrajině. Ta povolila přelet dopravnímu letadlu, které se dostalo do potíží

Moskva v pátek označila za „projev normálních lidských vztahů“ rozhodnutí Kyjeva povolit přelet ruskému dopravnímu letadlu, které se kvůli povětrnostním podmínkám ocitlo v komplikované situaci. Mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na shromáždění u Moskvy ukrajinským úřadům za vstřícnost poděkovala. Od roku 2015 ruské letouny kvůli okupaci Krymu do ukrajinského vzdušného prostoru nesmějí.

Moskva/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Globus. | Foto: Gleb Osokin | Zdroj: CC BY 3.0

„Něco se pohnulo, možná jsou to opravdu ledy,“ řekla mluvčí. „Je to skvělé, můžeme jen zatleskat. Je to projev absolutně normálních vztahů mezi lidmi bez ohledu na politické problémy, které byly. Jsme jenom pro, děkujeme,“ konstatovala.

Nenechte zabíjet naše lidi, požádal Zelenskyj Putina po smrti čtyř ukrajinských vojáků na Donbasu

Číst článek

Podle ukrajinských médií dostal ve středu letoun ruské společnosti Globus letící na lince z italského Bari do Moskvy souhlas se vstupem do ukrajinského vzdušného prostoru, zřejmě poprvé za poslední čtyři roky. Státní společnost Ukraeroruch řídící letový provoz vydala povolení vzhledem k silným bouřkám, které se v té době vyskytovaly nad územím Ruska, Běloruska a Polska.

Aby řízení letového provozu odůvodnilo svůj krok, předalo dokonce kyjevským médiím mapu povětrnostních poměrů v době letu ruského letadla. Na ukrajinských sociálních sítích si přesto Ukraeroruch vysloužil tvrdou kritiku. Podle některých uživatelů facebooku ruské letadlo do ukrajinského vzdušného prostoru „vtrhlo“ a ukrajinští letoví dispečeři se dopustili velezrady.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme