,Úspěšné údery‘. Ukrajina opět ostřelovala Krym, zasáhla loděnici ve městě Kerč, uvedla armáda

Ukrajinská armáda v sobotu opět ostřelovala poloostrov Krym anektovaný Ruskem. Ozbrojené síly v prohlášení na telegramu uvedly, že úder zasáhl areál loděnic v přístavním městě Kerč. Žádné další podrobnosti komuniké neuvádělo, napsala agentura Reuters. Ruské ministerstvo obrany informovalo, že Ukrajina zaútočila 15 raketami s plochou dráhou letu na kerčskou loděnici, kde byla poškozena jedna loď.

Sledujeme online Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják

Ukrajinští činitelé zároveň hlásili ruské útoky na vícero místech země (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters / Stringer

Už před vyjádřením tiskového oddělení ukrajinské armády se v ruských a ukrajinských médiích objevovaly informace o raketovém útoku, na sociálních sítích se zase šířily záběry exploze a kouře nad pobřežím.

„Vypadá to, že jednu zachytila (protivzdušná obrana), ale druhá raketa zasáhla cíl a způsobila velký požár,“ napsal reportér listu The Wall Street Journal Yaroslav Trofimov. Ruské ministerstvo obrany později uvedlo, že protivzdušná obrana zničila 13 z 15 raket odpálených ukrajinskou stranou.

„Večer 4. listopadu ozbrojené síly Ukrajiny provedly úspěšné údery na námořní a přístavní infrastrukturu závodu Zaliv v dočasně okupovaném městě Kerč,“ uvedla armáda. Kerč je město na východním výběžku Krymu, kde leží jeden konec mostu spojujícího okupovaný poloostrov s Ruskem.

‚Kolumbie je ve srovnání s tímhle místem dětská hra.‘ Veteráni na Ukrajině vyměňují životy za peníze

Číst článek

Ukrajinci oblast v posledních měsících ostřelují často. Jen za poslední týden ruští činitelé opakovaně uváděli, že protivzdušná obrana nad Krymem sestřelila ukrajinské rakety nebo drony.

Ruskem dosazení správci Krymu v sobotu po spuštění leteckého poplachu oznámili aktivování kouřové clony a tvrdili, že oblak nad kerčskou loděnicí byl důsledkem tohoto manévru, nikoli ukrajinského zásahu.

Ukrajinští činitelé zároveň hlásili ruské útoky na vícero místech země, která se už déle než 18 měsíců brání ruské agresi.

Ruská palba podle šéfů příslušných regionů zasáhla města Cherson, Poltava a Dnipro. Ukrajinské úřady v součtu evidovaly dva mrtvé a dva zraněné, uvádí web Kyiv Independent.

afo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme