Rusko ostřelovalo Pokrovsk, útok nepřežili čtyři lidé. V Oděse zasáhla raketa skladiště

Nejméně čtyři lidé zemřeli a 34 dalších utrpělo zranění při ruském raketovém útoku na Pokrovsk v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Informoval o tom šéf tohoto regionu Vadym Filaškin. V pondělí ráno hlásila ruský útok i Oděsa, kde raketa zasáhla skladiště a podle ukrajinských úřadů zranila tři lidi.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skladiště v ukrajinské Oděse zasažené ruskou raketou

Skladiště v ukrajinské Oděse zasažené ruskou raketou | Foto: stringer | Zdroj: Reuters

Rusové ráno útočili na Oděsu, kde byl vyhlášen protiletecký poplach a šéf oblastní správy Oleh Kiper vyzval obyvatele města i jeho okolí, aby se ukryli na bezpečném místě. Později informoval, že terčem se stal civilní objekt a že zasahují záchranáři. Na místě, ze kterého stoupal hustý černý dým, hasiči likvidovali požár.

Ukrajinské úřady uvedly, že ve skladu pracovalo asi 50 lidí a že poškozen byl pozemek o ploše asi 5000 metrů čtverečních.

Podle ukrajinského letectva ruská armáda zaútočila na Oděsu zřejmě dvěma raketami Iskander-K. Žádná z nich nezasáhla určený cíl a jednu protiletecká obrana sestřelila, uvedl Kyjev.

Dalším cílem bylo město Pokrovsk nedaleko frontové linie v Doněcké oblasti, kterou chce Rusko ovládnout.

„Rusové vystřelili na město (Pokrovsk) dvě rakety Iskander-M,“ uvedl šéf regionu Vadym Filaškin. Mezi zraněnými jsou dvě děti ve věku dvanáct a třináct let. Jsou ve středně těžkém, resp. těžkém stavu. Jeden obytný dům je zničený, dalších 16 je poškozených.

Dnes dopoledne ukrajinské letectvo varovalo rovněž před hrozícími ruskými útoky s nasazením leteckých bomb v Charkovské a Doněcké oblasti. V obci Slobožanske v Charkovské oblasti automobil se dvěma civilisty najel na protitankovou minu. Oba zemřeli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme