Německo považuje ukrajinské útoky na ruské území za legitimní. Kyjev své zapojení nepotvrdil

Německo považuje útoky na ruské území za legitimní podle mezinárodního práva. Na středeční tiskové konferenci to řekl vládní mluvčí Steffen Hebestreit. Rusko v posledních dnech ohlásilo několik náletů bezpilotních strojů, které připisuje Ukrajině.

Sledovali jsme online Berlín/Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskevská budova po zásahu bezpilotního letounu

Moskevská budova po zásahu bezpilotního letounu | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Cílem útoků dronů na ruské území se stala také ruská metropole Moskva. Bezpilotní stroje zasáhly některé z nejprestižnějších moskevských částí včetně Leninského prospektu nebo západní Moskvy, kde sídlí ruská elita.

Generál Hodges: U nezabezpečené vysílačky smrt do pár minut. Rusko zůstává silné v elektronickém boji

Číst článek

Ruské ministerstvo obrany útok na metropoli označilo za terorismus a obvinilo z něj Kyjev, Ukrajina své zapojení nepotvrdila.

Útoky na své území, mimo jiné pomocí dronů, hlásí v poslední době také ruská Bělgorodská oblast podobně jako další ruské regiony sousedící s Ukrajinou. Na začátku měsíce byla Moskva svědkem dronového útoku na kremelskou rezidenci ruského prezidenta.

Na Bělgorodskou oblast udeřili také členové ozbrojených uskupení, kteří se označují jako ruští partyzáni. Kyjev přímé zapojení do těchto střetů v ruském regionu popřel.

afo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme