‚Nepřítel používá taktiku teroru.‘ Rusko za uplynulý den vypálilo na Ukrajinu 95 střel, hlásí Kyjev

Rusko za uplynulý den vypálilo na Ukrajinu 95 střel různého typu, uvedl v pátek ve své ranní operační svodce ukrajinský generální štáb. Ukrajinská protivzdušná obrana podle něj sestřelila 34 z nich. Čtvrteční rozsáhlá vlna vzdušných úderů připravila o život podle ukrajinských úřadů nejméně šest civilistů, další tři lidé přišli o život při ruském ostřelování zastávky hromadné dopravy v Chersonu na jihu země.

Kyjev (Aktualizováno: 23:52 10. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř a požár způsobený troskami rakety, které dopadly na nádvoří obytného domu v Kyjevské oblasti

Kouř a požár způsobený troskami rakety, které dopadly na nádvoří obytného domu v Kyjevské oblasti | Foto: Eugen Kotenko | Zdroj: Reuters

„Nepřítel rovněž provedl 31 leteckých úderů, zejména použil osm bezpilotních letounů Šáhed-136, z nichž polovina byla sestřelena,“ uvádí dále ukrajinské vojenské velení. Rusové také podle něj 65krát stříleli na Ukrajinu ze salvových raketometů.

Bachmut zřejmě padne, snad tam Ukrajinci nemají to nejlepší, doufá analytik

Číst článek

„Nepřítel nadále používá taktiku teroru, čímž hrubě porušuje normy mezinárodního humanitárního práva,“ uvedl ukrajinský štáb s tím, že Rusko útočilo na kritickou infrastrukturu a civilní domy.

Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek sdělilo, že ruská armáda vzdušné útoky provedla v reakci na „teroristické činy provedené kyjevským režimem v Brjanské oblasti“ začátkem března, kdy podle ruského prezidenta Vladimira Putina ukrajinští diverzanti stříleli na civilisty.

Kyjev to už dříve odmítl. Stejně tak Ukrajina popřela čtvrteční tvrzení ruského ministerstva obrany, že ruské noční nálety cílily na ukrajinskou armádní infrastrukturu.

Ukrajina už vyhrála. Teď ještě musí získat zpět území včetně Krymu, soudí britský novinář Harding

Číst článek

Ukrajinský generální štáb v pátek také uvádí, že ruská invazní armáda se nadále snaží obklíčit město Bachmut, které je v současné době jedním z ohnisek války, kterou Moskva rozpoutala před více než rokem.

„Své hlavní úsilí zaměřuje na vedení útočných akcí ve směrech na Kupjansk, Lyman, Bachmut, Avdijivku a Šachtarske. Za poslední den naši vojáci odrazili 102 útoků,“ tvrdí ukrajinské vojenské velení.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu nelze bezprostředně v podmínkách bojů ověřit z nezávislých zdrojů.

fos, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme