V Rusku zmařili pokus o únos letadla, opilý muž chtěl ze Sibiře do Afghánistánu

Komando ruské policie v úterý zadrželo na letišti na západě Sibiře muže, který se pokusil unést letadlo společnosti Aeroflot do Afghánistánu. Oznámili to federální vyšetřovatelé. Ukázalo se, že dotyčný cestující nebyl ozbrojen, jak vyhrožoval, ale byl silně opilý. Za únos letadla pod pohrůžkou násilí hrozí jednačtyřicetiletému Rusovi až 12 let vězení.

Chanty-Mansijsk (Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 777-300ER ruské letecké společnosti Aeroflot (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Letoun Boeing 737 na lince ze sibiřského naftařského města Surgutu do Moskvy se pokusil unést cestující, který požadoval, aby boeing odletěl do Afghánistánu.

U Murmansku havaroval ruský bombardér. Dva letci zahynuli, pilot a navigátor přežili

Číst článek

Andrej Przezdomskij z ruského Národního protiteroristického výboru uvedl, že velitel posádky přijal jediné správné rozhodnutí a letadlo přistálo na nejbližším letišti v Chanty Mansijsku. Tam jej obklíčili policisté, kteří posléze do letadla pronikli a únosce zadrželi. „Při osvobozování nikdo z cestující a členů posádky neutrpěl,“ ujistil Aeroflot.

„Podle předběžných zjištění opilý cestující vyhrožoval, že má zbraň, během letu se pokusil prodrat do pilotní kabiny a požadoval změnu kurzu,“ uvedla mluvčí vyšetřovatelů Světlana Petrenková. „Kapitán letadla se rozhodl přistát v Chanty-Mansijsku. Muž byl zatčen. Šlo o obyvatele Surgutu, který byl dříve souzen za poškozování majetku,“ dodala.

Aeroflot se rozhodl vypravit do Chanty-Mansijsku jiné prázdné letadlo, aby přepravilo cestující, kteří původně do stroje na lince Surgut-Moskva nastoupili. Na palubě bylo podle televize Rossija 24 celkem 75 lidí, včetně pěti dětí a sedmi členů posádky.

Kapitán letadla po přistání v Chanty-Mansijsku ohlásil, že mezipřistání je kvůli doplnění paliva, což zabere asi čtvrt hodiny, a vyzval všechny, aby zůstali v klidu. O tom, co se děje, se cestující dozvídali až poté, co se po přistání připojili mobilními telefony k sociálním sítím a internetu. „Panika na palubě nevypukla, ale natáčet videa letušky zakázaly,“ poznamenal deník.

mdo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme