Doufáme, že naše besedy s USA se nezveřejní, zní z Kremlu po požadavku demokratů

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v pátek komentoval požadavky amerických demokratů, které míří ke zveřejnění přepisu telefonického rozhovoru mezi Donaldem Trumpem a prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským. Jde podle něj o neobvyklou praxi.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidenti Ukrajiny a USA Volodymyr Zelenskyj a Donald Trump s manželkami během recepce v New Yorku | Zdroj: Twitter Volodymyra Zelenského

Kreml doufá, že vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy nedojdou tak daleko, aby byly zveřejněny stenozáznamy besed jejich nejvyšších představitelů. Prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov tak v pátek komentoval zveřejnění přepisu telefonátu amerického a ukrajinského prezidenta, o němž ve čtvrtek rozhodla Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu.

Pokus sesadit Trumpa je v Senátu bez šance. Impeachment ale může zasadit ránu jeho kampani

Číst článek

Zveřejnění přepisu, které si vymohli opoziční demokraté usilující o ústavní žalobu Donalda Trumpa, Peskov označil za „neobvyklou praxi“. Podobné texty jsou podle něj většinou tajné nebo přísně tajné. „Chtěli bychom samozřejmě doufat, že v našich dvoustranných vztazích (s USA), kde je i beztak mnoho vážných problémů, to až do takového stavu nedojde,“ poznamenal mluvčí.

Možnost, že by se Washington někdy v budoucnu na Moskvu obrátil s podobným požadavkem, označil Peskov za nemístnou spekulaci. „Nikdo nám nikdy nic podobného nenavrhl,“ prohlásil. Text telefonátu Trumpa s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským ruský mluvčí odmítl komentovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme