Rusko by už v polovině srpna mohlo mít vakcínu proti koronaviru, oznámil šéf výzkumného střediska

Jedna z vakcín proti novému typu koronaviru by se mohla v Rusku dostat do oběhu už v polovině srpna. Informoval o tom ředitel Národního výzkumného střediska Nikolaje Gamaleje v Moskvě Alexandr Gincburg. Jím vyvinutou vakcínu od června testují Sečenovova lékařská univerzita v Moskvě a ministerstvo obrany.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z vakcín proti novému typu koronaviru by se mohla v Rusku dostat do oběhu už v polovině srpna (ilustrační foto)

Jedna z vakcín proti novému typu koronaviru by se mohla v Rusku dostat do oběhu už v polovině srpna (ilustrační foto) | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Jak informovala Sečenovova lékařská univerzita v Moskvě, první fáze klinických testů skončila a univerzita ve středu skoro po měsíčním pozorování propustí skupinu prvních 18 dobrovolníků. Pod dohledem lékařů ale budou ještě půl roku.

Rusko testuje vakcínu proti koronaviru na lidech. Dobrovolníky bolela hlava a zvýšila se jim teplota

Číst článek

Dobrovolníci se prý cítí dobře. Po podání vakcíny se u některých jenom krátkodobě objevila bolest hlavy a zvýšená teplota.

Na očkování v Rusku pracuje i dalších nejméně šest výzkumných ústavů nebo soukromých firem. 

Od vypuknutí epidemie v Rusku úřady nejrozlehlejší země světa s přibližně 146 miliony obyvatel registrují podle ČTK celkem 739 947 pozitivně testovaných osob. Nemoci covid-19 doposud podlehlo přes 11 600 pacientů.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme