V Rusku padl první rozsudek za sabotáž od začátku války. Podle soudu chtěli muži poškodit část železnice

Soud v ruské Belgorodské oblasti hraničící s Ukrajinou poslal na tři a půl roku za mříže dva muže za přípravu sabotáže na trati, po níž se přesouvaly vojenské vlaky.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve stanici Prosenice na Přerovsku se v noci srazily dva nákladní vlaky. Tři vozy jsou vykolejené, nehoda poškodila také troleje

Dva muži v Rusku dostali za plánování sabotáže tresty ve výši 3,5 let (ilustrační foto) | Zdroj: Správa železnic

Podle ruských médií je to poprvé od loňského začátku plnohodnotné invaze na Ukrajinu, kdy v Rusku soud vynesl trest za sabotáž. S odvoláním na tajnou Federální službu bezpečnosti o tom informovala agentura TASS.

Ruská armáda shromažďuje u fronty 350 tisíc vojáků. Unie chce urychlit podporu na Ukrajině, řekl Borell

Číst článek

Muži podle tajné služby plánovali před průjezdem vlaku poškodit část trati, aby tím pomohli ukrajinským ozbrojeným silám. To by vedlo k vykolejení vlaku a poškození vojenské techniky a ztrátám mezi vojáky, uvedla také Federální služba bezpečnosti. Muži byli zadržení v březnu minulého roku.

Ruská železnice a další zařízení v zemi se staly terčem sabotáží od začátku války na Ukrajině několikrát, a to zejména v příhraničních regionech, připomněla agentura Reuters.

Ruská armáda při přesunech spoléhá zejména na železnici, která často prochází izolovanými oblastmi. Z toho důvodu je ochrana před „fyzickými hrozbami“ pro ni velkou výzvou, varovalo podle Reuters dříve ruské ministerstvo obrany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme