Rusko formuje armádu u ukrajinských hranic. Připravuje se na novou invazi, tvrdí Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upozornil, že Rusko formuje další vojenské uskupení u ukrajinských hranic. Podle Zelenského se Moskva připravuje na novou pozemní invazi. V Charkově mezitím pokračuje záchranná operace po sobotních bombových a raketových úderech. Počet obětí útoku na hypermarket Epicentr vzrostl na 16.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské dělostřelectvo

Rusové se zřejmě snaží protáhnout válečnou linii (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj natočil na pozadí ruin v Charkově emotivní video určené západní veřejnosti a politikům, ve kterém znovu požádal o pomoc při obraně své země.

Řekl mimo jiné, že Rusko připravuje další útočnou skupinu vojsk 90 kilometrů na severozápad od Charkova. Podle vojenských expertů se Rusko nepochybně snaží protáhnout válečnou linii a další vpád do Charkovské nebo sousední Sumské oblasti není vyloučený.

Moskva informovala, že ruské síly dobyly vesnici Berestove v Charkovské oblasti, na Kupjanské frontě. Kyjev to ale nepotvrdil.

Martin Dorazín, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme