Dronový útok poškodil elektrárnu v Novočerkassku na jihozápadě Ruska, způsobil požár

Útok drony způsobil v noci na pondělí požár v elektrárně v Novočerkassku na jihozápadě Ruska. Informuje o tom ruskojazyčný server BBC s odvoláním na ruské telegramové kanály. Agentura Reuters napsala, že požár už byl uhašen, ale dva bloky elektrárny musely být odstaveny.

Moskva/Kyjev (Aktualizováno: 7:55 25. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z telegramových kanálů informoval o výbuších u tepelné elektrárny a také o přeletu zhruba 20 dronů nad oblastí, která se nachází nedaleko Rostova na Donu. Další kanál, Baza, který má dobré kontakty na ruské bezpečnostní složky, také uvedl, že k požáru vedl útok dronů.

Moskva a Kyjev na sebe v noci navzájem útočily drony. V ruské Samarské oblasti hoří rafinerie

Číst článek

Gubernátor Rostovské oblasti Vasilij Golubev na telegramu požár v elektrárně potvrdil, i když nenapsal, co k němu vedlo. Sdělil, že se ho rychle podařilo uhasit, dva bloky zařízení jsou však mimo provoz, což vedlo k dočasnému výpadku dodávek elektřiny. Nikdo podle Golubeva nebyl zraněn.

Později ruské ministerstvo obrany doplnilo, že protivzdušná obrana nad regionem sousedícím s Ukrajinou sestřelila 11 bezpilotních letounů.

Útok na Ukrajinu

Jedenáct lidí v noci na dnešek utrpělo zranění v jihoukrajinském Mykolajivu poté, co obytný dům zasáhly úlomky z ruských útočných dronů sestřelených protivzdušnou obranou. Dnes o tom informuje portál Ukrajinska pravda s odvoláním na jižní velitelství ukrajinské armády. V Oděské oblasti jsou poničené dvě elektrické stanice.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Ukrajinská armáda uvedla, že před dronovým útokem Rusové ze stroje taktického letectva nad Černým mořem vystřelili protiradiolokační střelu typu vzduch země Ch-31P s cílem zaměstnat ukrajinskou protivzdušnou obranu. O případných škodách, které raketa mohla způsobit, nejsou informace.

Steigerwald: Jaderná válka z toho nebude. Ale svět se bude ještě dlouho bořit bahnem a ztrácet čas

Číst článek

Následně ruská armáda z oblasti Černého moře vypustila v několika vlnách útočné bezpilotní letouny. V Mykolajivské oblasti zaútočily na objekt energetické infrastruktury, který začal hořet. Nikomu se nic nestalo. V Mykolajivu úlomky sestřeleného dronu zasáhly dvoupodlažní obytný dům, kde rovněž vypukl požár. Jedenáct lidí utrpělo zranění, dva z nich skončili v nemocnici.

Podle telegramového kanálu RBK Ukrajina energetici museli po útocích na dvě elektrické stanice v Oděse a jinde v této oblasti omezit dodávky elektřiny, opatření se týká průmyslových podniků. V Oděse je narušený provoz městské hromadné dopravy, nevyjely tramvaje a trolejbusy. Elektrárenská společnost Ukrenerho uvedla, že „situace je náročná“.

Mluvčí jižního velitelství ukrajinské armády Natalija Humeňuková informovala, že nad Mykolajivskou a Oděskou oblastí protivzdušná obrana zničila osm ruských dronů.

ČTK, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme