Ruský ministr obrany navštívil vojáky na frontě, předal jim vyznamenání, uvedla Moskva

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil vojáky Východního vojenského okruhu nasazené na Ukrajině, uvedlo v úterním prohlášení ruské ministerstvo obrany. Kde přesně Šojgu jednotky navštívil, úřad neupřesnil.

sledovali jsme online Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Šojgu

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu vojákům poděkoval za odvážné plnění úkolů a udělil jim státní vyznamenání | Foto: Sputnik/Ramil Sitdikov/Kremlin | Zdroj: Reuters

„Armádní generál Sergej Šojgu provedl inspekci velitelství Východního vojenského okruhu při práci v zóně speciální vojenské operace,“ napsalo ministerstvo obrany v prohlášení. Speciální vojenskou operací Moskva oficiálně nazývá své válečné tažení na ukrajinském území.

Rusko odmítá, že by stálo za útokem na Dnipro. Tvrdí, že zodpovědná je Ukrajina

Číst článek

Rustam Muradov, který od loňského října velí Východnímu vojenskému okruhu, podal Šojguovi hlášení o současné situaci na bojišti, napsala agentura TASS. Ministr podle ní vojákům poděkoval za to, že „odvážně plní úkoly“, a předal jim státní vyznamenání.

Rusko loni 24. února zaútočilo na Ukrajinu, kde od té doby neustávají tvrdé boje. Ruské síly nyní bojují s ukrajinskými jednotkami u východoukrajinského Bachmutu a tvrdí, že převzaly kontrolu nad nedalekým Soledarem. To Ukrajina popírá. Rusové zároveň pravidelně útočí na ukrajinská města a ukrajinskou energetickou infrastrukturu.

ČTK, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme