Putinova popularita klesla na historické minimum, podle průzkumu se pohybuje kolem 30 procent

Ruský prezident Vladimir Putin sice podle průzkumů veřejného mínění zůstává nejdůvěryhodnějším politikem, jeho popularita ale klesla na historické minimum a pohybuje se kolem 32 procent. Průzkum provedla státní sociologická společnost VCIOM. Momentální úroveň prezidentovy obliby je nejnižší od roku 2006, kdy VCIOM začal tyto údaje zveřejňovat.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin při svém každoročním projevu o stavu země na společné schůzi obou komor parlamentu | Foto: Alexei Nikolsky | Zdroj: Reuters

Průzkum společnosti VCIOM potvrdil klesající oblíbenost ruského prezidenta Vladimíra Putina. V květnu minulého roku dosahovala 47 procent, což je o 15 procentních bodů víc než letos.

‚Lžou svým dětem.‘ Putin při vojenské přehlídce obvinil státy ze zkreslování válečných událostí

Číst článek

Jako hlavní příčinu poklesu popularity sociologové uvádějí zvýšení důchodového věku o pět let. Celkově ale Putinovu politiku schvaluje podle průzkumu 66 procent Rusů.

I přes rekordní pokles obliby zůstává Putin s přehledem nejdůvěryhodnějším politikem v zemi. Po prezidentovi na aktuálním žebříčku popularity v podání VCIOM následuje s velkým odstupem ministr obrany Sergej Šojgu (s důvěrou necelých 15 procent dotázaných) a ministr zahraničí Sergej Lavrov (13 procent).

Premiér Dmitrij Medveděv (7,6 procenta) skončil až na páté příčce, předstihl jej totiž předák nacionalistů Vladimir Žirinovskij (8,8 procenta).

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme