Na jihu Ruska se potkalo na 80 tisíc vojáků ze sedmi zemí. Cvičení se účastní Čína, Írán nebo Pákistán

Přemístěním šesti desítek vojenských transportních letounů Il-76 na operační letiště a střelbami více než 30 válečných lodí v Kaspickém moři začalo v pondělí na jihu Ruska velké vojenské cvičení Kavkaz-2020. Agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany napsala, že se manévrů účastní celkem na 80 000 lidí, včetně vojáků armád šesti dalších zemí, mezi nimiž jsou Čína a Írán.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínská lidová armáda během cvičení (ilustrační foto) | Foto: China Daily | Zdroj: Reuters

Strategické velitelsko-štábní manévry Kavkaz-2020 se v Rusku konají na území jižního vojenského okruhu a v Černém a Kaspickém moři a potrvají do soboty 26. září. Cvičení velí náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil armádní generál Valerij Gerasimov.

Do manévrů se podle agentury TASS zapojí téměř 13 000 vojáků, ale také tisíce příslušníků ruské národní gardy a pracovníků ruského ministerstva pro mimořádné události. Účastní se jich také kolem tisícovky vojáků z Arménie, Barmy, Běloruska, Číny, Íránu a Pákistánu.

Rusko vysílá elitní výsadkářské divize na cvičení do Běloruska. ‚Vrátí se domů,‘ zdůraznilo ministerstvo

Číst článek

Pondělní úvodní střelby v Kaspickém moři provádějí raketová válečná plavidla a dělové čluny. Palba je zaměřená jak na hladinové, tak na vzdušné cíle.

Nácvik zneškodnění teroristů

V pondělí rovněž vyplulo více než 20 lodí v Černém moři, informovalo novináře ruské ministerstvo obrany.

Součástí manévrů je mimo jiné likvidace diverzních skupin útočících na přesouvající se armádní jednotky. Letky protivzdušné obrany jižního vojenského okruhu zase v součinnosti s íránskými bojovými plavidly nacvičují „blokování a zneškodnění ozbrojených formací mezinárodních teroristických organizací“, sdělilo ministerstvo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme