Rádiu Svoboda a Hlasu Ameriky hrozí zákaz vysílání během prezidentských voleb v Rusku

Ruští senátoři uvažují o zablokování vysílání amerických stanic Rádio Svoboda a Hlas Ameriky v době březnových prezidentských voleb v Rusku. Podle poslanců tyto stanice negativně ovlivňují veřejné mínění.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin a opoziční lídr Alexej Navalnyj

Ruský prezident Vladimir Putin a opoziční lídr Alexej Navalnyj | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Vysílání některých zahraničních médií může být dočasně zablokováno v době zákazu předvolební agitace a v den voleb, protože tato média vyzývají k bojkotu hlasování. Napsal to list Izvěstija s odvoláním na senátora Andreje Klimova, předsedy komise pro ochranu státní suverenity.

Rusko přidalo Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky na seznam zahraničních agentů

Číst článek

Klimov řekl, že některá americká média, zařazená na seznam zahraničních agentů, manipulují veřejným míněním a šíří instrukce, které mají přímý vliv na volební chování občanů.

Sdělovacími prostředky se budou v úterý zabývat také poslanci Státní dumy. Ti mají přijmout rezoluci o diskriminaci ruských médií v Moldavsku, které zakázalo vysílání ruských televizí.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme