Ruska požadovala po vrahovi vrácení zálohy, protože jejího partnera nezabil. Soud její žalobu zamítl

Soud v ruském městě Nižnij Novgorod odmítl vyhovět žalobě, kterou se objednavatelka nakonec nevykonané vraždy domáhala od najatého zabijáka, aby jí vrátil předem vyplacenou zálohu za zločin. Oznámila to ve středu agentura Interfax.

Nižnij Novgorod (Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Vraždu již bývalého partnera si nejmenovaná obyvatelka města na Volze v roce 2016 zamluvila u svého známého, recidivisty, kterému za spáchání zločinu nabídla 150 000 rublů (asi 52 000 Kč), přičemž 82 000 rublů (asi 28 500 Kč) mu dala předem.

Rusko poslalo dánského jehovistu na šest let do vězení. Náboženská společnost je v zemi zakázaná

Číst článek

Recidivista si našel společníka, kterému slíbil druhou část z honoráře. Dotyčný si ale vše rozmyslel a vražedný komplot udal policii. Ta zadržela objednavatelku, která byla loni odsouzena.

Již po svém odsouzení žena podala k soudu žalobu, aby od najatého zabijáka získala zpět 86 000 rublů, které mu dala jako zálohu.

„Žalobkyně žádala soud, aby od žalovaného vymohl dluh ve výši 86 000 rublů, protože zločin nedotáhl do konce a oběť zůstala naživu,“ citovala agentura z vyjádření soudu. Ten ale rozhodl, že žaloba odporuje dobrým mravům, a odmítl ji vyhovět.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme