Rusko vybírá poslance do Státní Dumy. Volby provázejí obvinění

108 miliónů ruských voličů volí své zástupce do dolní komory parlamentu. V mnoha regionech východní části země už komise sčítají hlasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskevská policie v den voleb zatýkala demonstranty | Zdroj: ČTK

Nezávislí pozorovatelé upozorňují na podezření z volebních podvodů a porušení volebního zákona. Řada populárních internetových zpravodajských portálů hlásí útoky hackerů.

Ruští voliči rozhodují o podobě Státní Dumy na příštích pět let. Vybírat mohou ze sedmi politických stran, kterým úřady umožnily postavit kandidátku. Očekává se, že nejvyšší procento znovu získá Jednotné Rusko premiéra Putina.

ČTĚTE TAKÉ: V Moskvě byli zatčeni aktivisté, kteří žádali svobodné volby

Mnozí Rusové ale s vládnoucí stranou vyjadřují rostoucí nespokojenost.

„Volili jsme komunisty, jako protestní hlas proti Jednotnému Rusku,“ potvrdilo Českému rozhlasu několik voličů v jednom z moskevských okrsků.

Nezávislí pozorovatelé upozorňují na svědectví o podvodech a manipulacích s lístky. Úřady ale porušení volebního zákona odmítají.

Nezávislá média, která se stala terčem internetového útoku, mají za to, že jde o pokus znemožnit veřejnosti dostup k informacím o volebních přestupcích.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme