V ruské Brjanské oblasti po explozi vykolejil nákladní vlak, lokomotiva po výbuchu začala hořet

Kvůli explozi vykolejil nákladní vlak v ruské Brjanské oblasti, která sousedí s Ukrajinou. Na telegramu to v pondělí uvedl tamní gubernátor Alexandr Bogomaz, podle něhož si incident nevyžádal žádné oběti. Podle ruských drah kolem 10.17 moskevského času (9.17 SELČ) vykolejila lokomotiva, která začala hořet, a sedm nákladních vagonů, informovala agentura Reuters.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezávislý list Novaja gazeta Evropa na twitteru zveřejnil video, na kterém je vidět několik vykolejených cisternových vagonů a oheň se stoupajícím tmavým dýmem.

„Neidentifikované výbušné zařízení explodovalo na 136. kilometru na železniční trase Brjansk-Uněča, v důsledku čehož vykolejila lokomotiva,“ uvedl Bogomaz. Gubernátor nikoho z incidentu neobvinil.

Ruská Brjanská oblast sousedí se severní částí Ukrajiny a také s Běloruskem. Podobně jako například Belgorodská oblast i tento region od ruské invaze do sousední země poměrně často hlásí ostřelování nebo útoky bezpilotních letounů na své území.

V neděli Bogomaz informoval o čtyřech civilních obětech v důsledku ukrajinského ostřelování vesnice Suzemka. Ukrajina se téměř nikdy veřejně nehlásí ke zodpovědnosti za útoky v Rusku nebo na ukrajinském území, které okupují Rusové.

Mezitím gubernátor ruské Leningradské oblasti Alexandr Drozděnko uvedl, že přes noc bylo v tomto regionu vyhozeno do povětří elektrické vedení a nedaleko dalšího se našlo výbušné zařízení. Z incidentu nikoho neobvinil, na místě pracují agenti tajné služby FSB.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme