Rusko vypoví dva diplomaty NATO

Rusko ve středu hodlá vypovědět ze země dva představitele Severoatlantické aliance. S odvoláním na zdroje z ministerstva zahraničí o tom informuje ruská agentura Interfax. Moskva tak podle ní reaguje na vypovězení dvou ruských diplomatů z bruselské centrály NATO kvůli podezření ze špionáže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Moskvu budou podle agentury Interfax muset opustit dva kanadští diplomaté. O akreditaci s okamžitou platností přijde ředitelka informačního centra Severoatlantické aliance Isabelle Francoisová společně s jedním ze svých kolegů.

Interfax s odvoláním na zdroj z ruského ministerstva zahraničí uvádí, že jde o reakci na vypovězení dvou ruských diplomatů z Bruselu. To aliance odůvodnila spojitostí s případem odhalené ruské špionáže v Estonsku.

Od loňské války Ruska s Gruzií jde už o několikáté ochlazení ve vztazích Moskvy s NATO. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ohlásil, že se na protest proti vyhoštění ruských diplomatů nezúčastní schůzky Rady NATO s Ruskem plánované na polovinu května.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme