Rusko vypravilo na Donbas další konvoj, od loňského května už jedenatřicátý

Rusko dnes vypravilo na východ Ukrajiny další konvoj s humanitárním nákladem. S odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace o tom dnes informovala agentura TASS. Kolonu tvoří asi stovka nákladních aut, polovina je určena pro Doněck, zbytek pro Luhansk. Ukrajina na takovéto zásobování hledí podezřívavě, neboť se obává, že na Donbas tímto způsobem proudí i pomoc proruským separatistům, Moskva tato nařčení odmítá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusové vypravili na území pod kontrolou ukrajinských separatistů další, již třináctý konvoj s pomocí

Rusové vypravili na území pod kontrolou ukrajinských separatistů další, již třináctý konvoj s pomocí | Zdroj: Reuters

Kolona vyjela brzy ráno ze západoruské Rostovské oblasti. Na hranicích s Ukrajinou se konvoj rozdělí na dvě poloviny, jedna část zamíří do Doněcké oblasti a druhá do Luhanské oblasti.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události kamiony vezou celkem 1000 tun pomoci, z toho 32 tun tvoří léky.

Rusko od loňského srpna i přes nesouhlas Kyjeva vypravilo včetně toho dnešního 31 konvojů. Moskva uvádí, že na válkou zničený Donbas tak již bylo dodáno přes 38 tisíc tun pomoci.

Kyjev poukazuje na to, že ukrajinské úřady nemají možnost náklad takových výprav z Ruska kontrolovat, a tvrdí, že transporty jsou zástěrkou pro poskytování vojenské pomoci rebelům. Moskva toto tvrzení odmítá a ujišťuje, že jde výhradně o pomoc pro obyvatelstvo sužované konfliktem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme