Rusko vysílá na východní Ukrajinu další kontroverzní humanitární konvoj

Rusko vypravilo na východní Ukrajinu už sedmý konvoj s humanitární pomocí. Bílé kamazy by měly dnes dorazit do Luhanské a Doněcké oblasti. Ani tentokrát nedal Kyjev k průjezdu kamionů svolení, zastavit je však může jen těžko. Konvoj překračuje hranici v místech, která ukrajinští pohraničníci nemají pod kontrolou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský humanitární konvoj. Kamiony prý převážejí potraviny, zařízení na čištění vody a elektrické generátory

Ruský humanitární konvoj. Kamiony prý převážejí potraviny, zařízení na čištění vody a elektrické generátory | Zdroj: Reuters

„Rusko přizpůsobilo sedmou dodávku humanitární pomoci podmínkám přicházející zimy,“ řekl k poslední zásilce oficiální představitel ministerstva zahraničí Alexandr Lukaševič.

Celkem 82 nákladních vozů ministerstva pro mimořádné situace veze 635 tun pomoci. Jedná se prý například o potraviny, léky, pohonné hmoty či stavební materiál.

Konvoj vyjíždí v době, kdy zprávy OBSE či NATO mluví o neoznačených ruských vojácích, kteří míří na východ Ukrajiny či tam již na straně separatistů působí.

Rusko obviňuje OBSE i NATO ze zaujatosti a přítomnost svých vojáků na Ukrajině popírá. Podobně však v minulosti popíralo i přítomnost svých vojáků na Krymu. Přiznalo ji až po ovládnutí a anexi poloostrova.

Martin Dorazín, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme